Sanofi’nin Endeavor Türkiye iş birliğiyle yürüttüğü, sağlık sektöründe katma değer yaratacak yenilikçi fikirlerin gelişimine destek olmak için hayata geçirdiği Girişimcilik Programı PharmUp’ın dördüncü dönemini Demo Day ile tamamladık.

Her dönem olduğu gibi bu dönem de çok ilgi gören programımıza 46 startup başvurdu.

Programımızın dördüncü döneminde hızlandırma programına 6 girişimci dahil edildi ve 3 aylık bir süreç sonunda çeşitli atölyeler, mentorluklar ve forumlar ile girişimlerini başarıyla geliştirdiler. Ayrıca programa dahil olan tüm girişimler Paris’te gerçekleştirilen VivaTech’e Sanofi ev sahipliğinde katılma şansı yakaladılar.

İşte 2023 PharmUp hızlandırma programımıza katılmaya hak kazanan girişimler:

ERG Controls, yapay zekâ destekli IoT platformu YIKA ile hastanelerde ve hijyenik tesislerde el hijyeni takibini dijitalize ediyor ve hastalıkların yayılmasını önlüyor.

Hekimanne, Ailelerin çocuklarının sağlık verilerinin tutmasını, takip etmesini sağlayan bir uygulama ve ateşli hastalık geçirdiğinde ateş ölçen kıyafet geliştiriyor.

Integrio, Eczanelerin stok, alım ve satış verilerini makine öğrenmesi ve özel algoritması ile ilaç firmalarına raporluyor.

Labenko, Kan alma süreçleri için geliştirdiği yapay zekâ ve robotik altyapılı çözümleriyle laboratuvarda numunelerin kalite kontrolü, kabulü, gruplaması ve kan tüpü etiketlemesini, hastanelerin kan alma birimlerindeyse hasta akışı yönetimi ve optimizasyonu sağlayarak uzun kuyrukları önlüyor.

Meddenovo, ilaç keşif çalışmalarında kullanılmak üzere geliştirilen molekül, simülasyon teknikleri geliştiriyor.

Relate, Kullanıcıların iyi olma halini güçlendirmek amacıyla psikologlar tarafından hazırlanmış yöntemleri kullanıcıya sunan bir psikolojik sağlık uygulamasıdır.

PharmUp 2023 programının sonunda, tüm girişimcilerimiz, Avrupa’nın en büyük girişimcilik konferansı olan VivaTech 2023’e katılma şansı elde etti. Konferans esnasında girişim fikirlerini yatırımcılar ile buluşturan girişimcilerimiz, aynı zamanda dijital dönüşüm ve iş dünyasındaki iş liderleri, girişimciler ve araştırmacılar ile bir araya geldiler.

Diğer PharmUp Dönemleri

Sağlık Alanında İnovasyonu Destekleyen PharmUp'ın 3. Dönemi Tamamlandı

Hızlandırma programına 5 girişimci dahil edildi ve süreç sonunda çeşitli atölyeler, mentörlükler ve founders forumlar ile girişimlerini başarıyla geliştirdiler.

Sağlık Alanında Fark Yaratan Fikirler Sanofi'nin Girişimcilik Programı PharmUp'ta Yarıştı!

Farklı alanlarda geliştirilebilir ve sürdürülebilir fikirlerin pratiğe dönüştüğü bir girişim merkezine dönüşen Sanofi PharmUp'ın ikinci döneminde tam 63 startup'tan başvuru alındı.

MAT-TR-2302612