Dünya genelinde yaklaşık 100 ülkedeki çalışanlarımız, imkansızı mümkün kılan sağlık çözümleri sağlayarak tıp pratiğini geliştirmeye kendini adamıştır. Sürdürülebilirliği ve sosyal sorumluluğu stratejimizin merkezine koyarken, dünya çapında milyonlarca hastanın adeta kaderini değiştiren sağlık çözümlerini ve hayat kurtaran aşıları üretiyoruz. 

Scientific manipulation

Diyabet ve Kardiyovasküler Hastalıklar

Yaşam tarzlarının değişmesiyle birlikte, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar birer küresel halk sağlığı sorunu haline gelmiştir. Sanofi, sağlık yolculuğunda bir yol arkadaşı olarak, bir asıra ulaşan global tecrübesi, yenilikçi tedavi çözümleri ve bütünleşik hastalık yönetimi ile diyabet ve kardiyovasküler hastalıklarla mücadeleye öncülük ediyor, sağlık yolculuğunun her adımında hastaların yanında yer alıyor.

Onkoloji

Sanofi’de biz, Onkoloji alanındaki deneyim ve uzmanlığımız ile hastalıktan etkilenen milyonlarca insanın yaşam kalitesini artırmaya odaklanıyoruz. Sanofi’nin Özellikli Tedaviler İş Birimi ile, kanserle mücadeleye yönelik yenilikçi tedavi ve yaklaşımlar geliştiriyor ve hayata güç katıyoruz.  

Scientific manipulation
Scientific manipulation

Nadir Hastalıklar

Nadir hastalıklarla mücadele eden milyonlarca insan için yaşadıkları sağlık sorunlarının karmaşıklığı teşhis ve tedaviyi çok güçleştirmektedir. Sanofi’de lizozomal depo hastalıklarına karşı geliştirdiğimiz enzim tedavileri ile nadir hastalıklar alanında öncülük ediyor, hastaların hayatında fark yaratıyoruz.

Multipl Skleroz

Multipl skleroz alanında on yılı aşkın süredir sunduğumuz yenilikçi tedavi çözümleri, hasta dernekleri ile geliştirdiğimiz farkındalık projeleri ve hekimlere yönelik uygulayıcı eğitim programları ile öncülük ediyor, hastalara umut olmak ve yaşamlarını iyileştirmek için çalışıyoruz.

Scientific manipulation
Scientific manipulation

İmmunoloji

Sanofi'de, bağışıklık hastalıklarından etkilenen insanları desteklemek için yeni tedaviler araştırıyoruz ve hastaların yaşamlarında bir fark yaratıyoruz. İnsanların yaşam kalitelerini iyileştirmeye kararlıyız.

Aşılar

Sanofi’nin Aşı İş Birimi ile hiç kimsenin aşıyla önlenebilir bir hastalığa yakalanmadığı ve bu nedenle ölmediği bir dünyaya inanıyoruz. Her yıl dünyanın dört bir yanında sağladığımız bir milyar doz aşı ile hayatın her evresinde bizi ve sevdiklerimizi ağır enfeksiyon hastalıklarından korumaya yardımcı olduğumuz için gurur duyuyoruz.   

Scientific manipulation
Scientific manipulation

Tüketici Sağlığı – Sağlıklı Yaşam

Hayat yolculuğumuzun en önemli unsurlarından biri sağlığımızdır ve biz Sanofi olarak kendimizi, dünyanın her yerindeki insanlara, daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için, yenilikçi kişisel sağlık çözümleri sunmaya adadık. Kişisel sağlık önemlidir; çünkü kişinin kendi sağlık durumunun farkında olması, sağlığını koruyarak veya kendini tedavi ederek, sağlıklı olma durumunu sürdürebilmesi, ileride karşılaşılabileceği bulaşıcı olmayan kronik hastalık salgınlarını önlemede temel oluşturuyor. Biz Sanofi olarak, daha sağlıklı ve dolu dolu bir hayat için dünya çapında 150'den fazla ülkede, soğuk algınlığından öksürüğe, alerjiden gıda takviyelerine kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesini insanların kullanımına sunuyoruz.

Temel Ürünler ve Markalı Jenerikler

Sanofi olarak tüm çalışmalarımızda, hayatı daha kaliteli ve yaşanabilir kılmaya odaklanıyoruz. Kas-İskelet ve Tromboz grubu olarak Türkiye’de Romatoid Artrit hastalarının yaklaşık %12’sini tedavi ederken, osteoporoz, ağrı-enflamasyon, spazm alanlarında milyonlarca hastaya tedavi seçenekleri sunuyoruz. Merkezi Sinir Sistemi alanında epilepsi, şizofreni, bipolar bozukluklar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu alanında etkin tedavi yöntemlerimiz ile hastaların daha kaliteli bir yaşam sürmesini destekliyoruz. Üroloji alanında benign prostat hiperplazisi (BPH) ve aşırı aktif mesane tedavi alanlarında geniş tedavi seçenekleri sunuyoruz. Kardiyoloji alanında akut koroner sendrom, hipertansiyon, hiperlipidemi, PAH ve inme gibi hastalıkların tedavisi için hekimlerimiz ile birlikte etkin tedavi çözümlerine odaklanarak faaliyetlerimize devam ediyor, hastaların sağlık yolculuğunda yanlarında yer alıyoruz.

Scientific manipulation
Scientific manipulation

Sanofi Üretim Merkezi

Biz Sanofi’yiz, yenilikçi bir küresel sağlık şirketiyiz. Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş ilaç üretim tesisi olan Lüleburgaz fabrikamız, dünya çapındaki 70’e yakın Sanofi üretim tesisi arasında ilk 3’te. 2021 yılı itibarı ile 445 milyon kutuluk ilaç üretim kapasitemizle Türkiye toplam ilaç üretiminin %15'ini tek başına gerçekleştiriyor, ülkemizin sağlıklı geleceğine yatırım yapıyoruz.