Sağlık alanında inovasyonu ve yenilikçi yaklaşımları destekleyen, geliştirilebilir ve sürdürülebilir fikirleri bir sonraki aşamaya taşımayı hedefleyen PharmUp programımızın üçüncü dönemini tamamladık

PharmUp'ın üçüncü dönemine 40 startup başvurdu.

Bu dönemde hızlandırma programına 5 girişimci dahil edildi ve 3 aylık bir süreç sonunda çeşitli atölyeler, mentörlükler ve founders forumlar ile girişimlerini başarıyla geliştirdiler.

Bu dönem sonunda ürünlerini olgunlaştırma şansı bulan girişimlerden yapay zeka temelli mikrobiyom analizi ile kişiye özel besin önerileri, kişiselleştirilmiş prebiyotik ve probiyotikler sunan Enbiosis, Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Sanofi Türkiye, Afrika ve Ortadoğu Başkanı Temel Ürünler Başkanı Cem Öztürk, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen, Endoavor Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Melek Yatırımcı Ebru Dorman, Sanofi Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Pazara Erişim Direktörü Güray Karacar, BASEAK Avukatlık Partneri Okan Arıcan ve AİFD Genel Sekreteri Ümit Dereli'nin oluşturduğu jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda PharmUp’ın üçüncü dönem birincisi oldu. 

Karma gerçeklik destekli, uzaktan terapi altyapısına sahip, inovatif robotlar, giyilebilir teknolojiler ve yazılımlar üreten Medroco ikinci, sağlık konusunda tavsiye arayan insanlar için sağlık çalışanlarına 7/24 erişim sağlayan web tabanlı bir platform olan Livemedy de üçüncü olarak seçildi.

PharmUp 2022 programının sonunda, tüm girişimcilerimiz, Avrupa'nın en büyük startup konseransı olan Vivatech 2022'ye katılma şansı elde etti. Konferans süresince dijital dönüşüm ve iş dünyasındaki yeni trendleri gözlemleme fırsatı yakalarken, iş liderleri, girişimciler, yatırımcılar ve araştırmacılar ile bir araya geldiler.

Diğer PharmUp Dönemleri

Sağlık Alanında Fark Yaratan Fikirler Sanofi'nin Girişimcilik Programı PharmUp'ta Yarıştı!

Farklı alanlarda geliştirilebilir ve sürdürülebilir fikirlerin pratiğe dönüştüğü bir girişim merkezine dönüşen Sanofi PharmUp'ın ikinci döneminde tam 63 startup'tan başvuru alındı.

Sağlık Alanında İnovasyonun Yeni Merkezi İlk Döneminde 70 Başvuruya Erişen Sanofi PharmUp

Teknolojik gelişmelerin sağlığın farklı alanlarında yenilikçi çözümlere dönüşmesi amacıyla yola çıkan Sanofi PharmUp'ta ilk dönem tamamlandı.

MAT-TR-2202267