Sanofi Türkiye ve KAGİDER işbirliği ile 2010 yılından bu yana devam eden ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ projesi profesyonel hayata hazırlanan kadınları desteklemeye devam ediyor.

Sanofi olarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkı sağlama taahhüdümüz ile sağlıklı bir gelecek için çalışmalarımıza devam ederken kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki inisiyatiflerimizle varlığımızı iyi bir kurumsal vatandaş olarak sürdürüyoruz. Bu alanda heyecan verici projelerden biri de ‘Geleceğin Kadın Liderleri’.

Kadınlara kariyer basamaklarında fırsat eşitliği yaratmak ve kadın istihdamına katkıda bulunmak amacıyla yürütülen proje kapsamında, KAGİDER ve Sanofi; genç kadınların iş hayatına güçlü bir başlangıç yapmaları için çalışmalarına devam ediyor. Eğitim programlarında iş hayatına yönelik temel bilgi ve beceriler, kariyer geliştirme ve yönetmeye yönelik bakış açısı ve işe giriş becerileri başlıkları altında eğitimler veriliyor.

Sanofi ve KAGİDER işbirliğiyle

Program kapsamında, üniversiteden yeni mezun veya üniversite son sınıf öğrencileri arasından, başarılı ve eşit fırsata sahip olmayan kadınlar seçilirken, seçilen başarılı kadınlara KAGİDER ve Sanofi tarafından iş bulma sürecinde ihtiyaç duyacakları tüm bilgileri içeren eğitim ve mentorluk desteği sağlanıyor.

Bu programla sorunu konuşmak yerine çözüme katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Başından bu yana program kapsamında 10 yılda 10.000 başvuru aldık; 5.000’e yakın kişiyle yapılan yüz yüze mülakatların ardından bu yılın mezunları dahil olmak üzere 800 genç kadına sertifika verdik. Geleceğin Kadın Liderleri programından mezun genç kadınların %90’ından fazlası iş hayatına katıldı. İnanıyoruz ki, kadın ve eğitim için atılan her adım, geleceğe ve topluma yapılan büyük bir yatırımdır.

Pınar Kaya, Sanofi Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü

İlham veren etkinliklerle daha fazla kişiye ulaşıyoruz
Geçtiğimiz sene Ankara’da gerçekleşen 2019 yılı buluşmasında 2500 başvuru alındı; iki gün süren eğitim programı sonunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen başarılı 100 genç kadın eğitimlerini tamamladı. Böylece ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ mezunlarının sayısı toplamda 800’e ulaştı.

Kadınların birbirinden güç aldığı bir kültür oluşturuyoruz
Genç kadınlara verilen destekler iki günlük programla da sınırlı değil. Eğitimler sonrasında 'Geleceğin Kadın Liderleri' programından mezun olan genç kadınlar hem işe girişlerinde hem de kariyerlerinin ilk yıllarında eğitimcilerden, mentorlardan ve GKL mezunlarından destek alıyor. İş hayatında sayıları giderek artan Geleceğin Kadın Liderleri programı mezunları, çeşitli iletişim kanalları, sosyal medya grupları, dönemsel ve bölgesel buluşmalar aracılığıyla da birbirlerine güç veriyorlar.

Geleceğin Kadın Liderleri projesi hakkında daha fazla bilgi için www.geleceginkadinliderleri.org adresini ziyaret edebilirsiniz.