Sürdürülebilirlik stratejimizin en önemli yapı taşlarından biri Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanındaki çalışmalarımız. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Geleceğe El Ver projesi, güçlü işbirlikleri ile okul öncesi dönemdeki çocukları destekliyor.

Eğitim için atılan her adımın, geleceğe ve topluma yapılan büyük bir yatırım olduğunun bilinciyle hayata geçirilen Geleceğe El Ver projesi, okul öncesi dönemde desteğe en çok ihtiyaç duyan 36-66 ay yaş aralığındaki çocuklara ulaşmayı hedefliyor. Çocuk sağlığı ve gelişimini odağına alan KSS projeleri kapsamında yolu koyulan “Geleceğe El Ver”, tüm paydaşların işbirliği içinde çalıştığı bir program olmaya devam ediyor. 

İnsan gelişiminin en kritik dönemlerinden okul öncesi dönemde, desteğe en çok ihtiyacı olan çocuklara yatırım yapan Geleceğe El Ver; kendine güvenen, okuduğunu anlayan, derdini anlatabilen bir nesil yetiştirmek üzere yola çıkıyor. 

Zekâ gelişiminin %90’dan fazlası okul öncesi dönemde gerçekleşmekte. Bu dönemde zekâ demek kelime haznesi demek. Bu kritik dönemde eğer çocuklarımıza gerekli desteği sunamaz, onların kelime hazinesine yatırım yapamazsak bu açığı sonraki dönemlerde kapatmak zorlaşıyor. Proje için özellikle İstanbul’da okulu bırakma oranının en yüksek olduğu pilot bölgeler seçilirken, proje kapsamında gönüllü Sanofi çalışanları ile saha çalışmalarımız başladı. Sanofi gönüllüleri, çocuklar ve ebeveynlerle etkili ve anlamlı etkileşimlerde bulunmak üzere eğitim toplantıları ve atölye çalışmalarına devam ediyor. 

HEP BİRLİKTE “OKULA EVDEN BAŞLA” DİYORUZ!

Proje mentoru akademisyen Prof. Dr. Selçuk Şirin ve ekibinin, projeye özel hazırladığı “Okula Evden Başla” kitabı, okul öncesi dönemde çocukların gelişim aşamalarına uygun olarak, matematik, bilişsel ve dil gelişimlerini destekleyen, merak ve keşif duygularını canlı tutan etkinlik önerilerini bir araya getiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın incelemesinden geçen ve Bakanlığın yönlendirmesi doğrultusunda İstanbul'da okulu bırakma oranının en yüksek olduğu ilçelerde dağıtılmaya başlanan kitap, şimdiden 10 bin çocuğa ücretsiz olarak ulaştırıldı.

Geleceğe El Ver projesi ile Türkiye’nin geleceğine yatırım yapma hedefiyle sorun değil çözüm odaklı yaklaşımımıza tüm motivasyonumuzla devam ediyoruz.