'YERELLEŞME POLİTİKALARINA UYUM' YÖNETİM YAKLAŞIMI

Türkiye’de sağlık sektörünün her alanında faaliyet gösteren Sanofi, sadece ticari operasyonlarıyla değil, Ar-Ge, üretim yatırımları ve ihracatıyla 65 yılı aşan bir süredir Türk ilaç sektörünün öncü aktörlerindendir. 

Türkiye’nin hedeflerine ve katma değerli ürünlerde yerelleşme politikasına anlamlı katkı sunmak amacıyla çalışan Sanofi Türkiye, Türkiye’nin rekabet gücünü artırma hedefine yönelik politikalara uyum sağlamak için çeşitli projeler üzerinde çalışmaktadır. Bu anlamda ülke ekonomisine ve sağlık alanına yaptığı yatırımları daha da derinleştiren Sanofi, Türkiye’nin kalkınma hedeflerine ulaşmasında öncü bir rol üstlenmek için çalışmalarını sürdürmektedir. 

Türkiye’nin en büyük ilaç şirketlerinden biri olan Sanofi Türkiye yaklaşık 1.800 çalışanıyla yerel ekonomiye ve kalkınmaya katma değer sağlayarak yenilikçi tedavi çözümleri, biyoteknolojik ilaçlar, aşılar, tüketici sağlığı ürünleri ve markalı eşdeğer ilaçlar ile geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Yenilikçi ilaç ve markalı jenerikler alanında Sanofi, tümüyle aşı üretimine odaklanmış olan Sanofi Pasteur, nadir hastalıklar, onkoloji, MS ve immünoloji alanında Sanofi Genzyme, sağlıklı yaşam alanında Tüketici Sağlığı Birimini Sanofi Türkiye çatısı altında toplanmaktadır.

Sanofi Türkiye Türkiye’de sağlık sektöründe 16 ana tedavi alanında yaklaşık 275 ürünüyle çözüm sunmaktadır. İlaç üretim merkezi olan Sanofi Lüleburgaz Üretim Tesisleri ise Türkiye’de bu alanda lider konumda, dünyada ise ilk üç Sanofi üretim merkezi arasında yer almaktadır. 50 futbol sahası büyüklüğündeki tesiste en son yeniliklerle birlikte dünya sağlık standartlarına uygun, en yüksek kalitede ve birçok farklı formda ilaç üretimi ve Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır.

Üretilen yerel katma değerin artırılması, inovasyon, Ar-Ge ve teknoloji geliştirmeye odaklanarak verimliliğin ve rekabet gücünün yükseltilmesine yönelik faaliyetler Sanofi Türkiye’nin yerelleşme politikalarına uyum yönetim yaklaşımının temelini oluşturmaktadır.