Sanofi PharmUp, farklı alanlardan finale kalan projeler ile geliştirilebilir ve sürdürülebilir fikirlerin hayat bulduğu bir girişimcilik merkezi oldu. 

PharmUp’ın ikinci dönemine 63 startup başvurdu. Bu dönemde hızlandırma programına alınan 6 girişimci, 3 aylık bir sürede iş ortağımız eşliğinde çalışma ve hazırlıklarını tamamladı.  

Bu yılki konu başlıkları Akıllı Sağlık Cihazları ve Diagnostik Çözümler (giyilebilir teknolojiler ve hızlı test araçları), Medikal Eğitim ve İletişim Araçları, Sağlıklı Yaşam Çözümleri, Dijital Sağlık ve Teletıp, Veri Yönetimi ve Analitiği, Kurumsal Dijital Dönüşüm olarak belirlenen PharmUp’ta, altı girişimci programa katılmaya hak kazanmış ve mentörlük desteği ile eğitimler içeren 3 aylık bir hızlandırma dönemine katılmışlardı.

Bu dönem sonunda ürünlerini olgunlaştırma şansı bulan girişimlerden robotik süreç otomasyonu ile operatörsüz çalışabilen Point Of Care (hasta başında) test cihazları geliştiren bir sağlık teknoloji firması olan Oruba; Sanofi Türkiye, Afrika ve Ortadoğu Başkanı Cem Öztürk, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen, TÜSEB Biyoteknoloji Enstitüsü Araştırmacısı Dr.Serkan Yaman ve Start-up Mentörü/Danışmanı Ozan Sönmez tarafından oluşan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda PharmUp’ın ikinci dönem birincisi oldu. 

Jüri üyeleri oyları ile Yapay Zeka temelli algoritmalar ve NGS temelli, hastalığa özel genetik tanı kitleri geliştiren Gene2info’yu programın ikincisi ve metabolizma sağlığıyla birlikte besin ihtiyacını ve beslenme eksikliklerini değerlendirmek için nefes analizi yapan bir cihaz geliştiren Avokadio’yu ise üçüncüsü olarak duyurdu.

Yenilikçi IVD teşhis çözümleri geliştiren GenzBio, hekim ve diş hekimlerine özel bir profesyonel iletişim ve konsültasyon platformu geliştiren Medklik ve eczacılık öğrencilerine, eczacılara ve ilaç sektörü profesyonellerine yönelik simülasyonları içeren bir sanal gerçeklik platformu geliştiren VRFarma hızlandırma döneminde ürünlerini geliştiren diğer startuplar arasındaydı.

Diğer PharmUp Dönemleri

Sanofi'nin Girişimcilik Programı PharmUp'ın 3. Dönemi Demo Day ile Tamamlandı

Sanofi'nin Endeavor iş birliğiyle Türkiye'de sağlık alanında yenilikçi çözümler geliştirmek üzere düzenlediği PharmUp Girişimcilik Programının 3. dönemi tamamlandı.

Sağlık Alanında İnovasyonun Yeni Merkezi İlk Döneminde 70 Başvuruya Erişen Sanofi PharmUp

Teknolojik gelişmelerin sağlığın farklı alanlarında yenilikçi çözümlere dönüşmesi amacıyla yola çıkan Sanofi PharmUp'ta ilk dönem tamamlandı.

MAT-TR-2200277