Hızlı dolaşım menüsü :

 1. İçeriğe git
 2. Ana menüye git
 3. Arama aracına git
 4. Yardım menüsüne git
 5. Modüllere git
 6. Klavye kısayollarına git

Yardım menüsü :

 1. Sanofi dünya çapında |
   
 2. Bizim web siteleri |
   
 3. Grup Siteleri |
   
 4. Yardım |
 5. Bize ulaşın |
 6. Site haritası
 1. Yazı tipi boyutu

  Yazı tipi boyutunu küçültme Yazıtipi boyutunu arttır  
 
 

Ar-Ge

Bize ulaşın

Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd. Şti.

Büyükdere Cad No:193 K: 4-10
34394 Levent
Istanbul

Web sitesi Sorumlusu: 
Dilara Fırat

Son Güncelleme Tarihi:
16 Ocak 2018

Tel: +90 (212) 339 10 00
Faks: +90 (212) 339 11 99

İçerik :

AkademiKA®

Sanofi Grubu Türkiye’de yürütülen, nitelikli klinik araştırmalara paralel olarak, klinik araştırma ortamının ve bunu yürüten insan gücünün uluslararası standartlarda olmasına önem vermektedir. Bu çerçevede 2003 yılında " AkademiKA® Temel İyi Klinik Uygulamalar" eğitimi ile başlatılan destek programları bugün "AkademiKA® Klinik Araştırmalarda Doğru Uygulama Esasları Paylaşım Programı" başlığı altında eğitimin yanı sıra, bilimsel destek ve ödülleri toplamaktadır. Tüm bu programlarla, Türkiye’de yürütülen klinik araştırmaların kalite, hız ve sayısının artırılması amaçlanmıştır.

AkademiKA®’nın amacı, doğru klinik uygulamalar konusunda uluslararası standartlara hakim ve bu standartlara duyarlı araştırmacıların formasyonu, doğru klinik araştırma esaslarının eksiksiz bilinmesi ve uygulanması, klinik araştırmaların öneminin ve hassasiyetinin anlaşılmasıdır. 2008 yılından itibaren de AkademiKA® Programı çeşitlenerek Eğitim, Bilimsel Destek ve Ödüller başlıkları altında sırasıyla aşağıdaki programlara kavuşmuştur:

Eğitimler

Ödül

Bilimsel Destek

Bu kapsamda araştırıcılar klinik çalışmalar alanında temel eğitimlerden faydalanabilirken, AkademiKA® Programı klinik çalışmaları ileri düzeyde nasıl planlamak gerektiği, hangi kuralların takip edildiği, klinik çalışmanın istatistiğinin nasıl yapıldığı sorularına cevap vermektedir.

AkademiKA® Programı ayrıca 2010 yılında Türkiye’ye sağladığı katkılar nedeniyle dünyanın en saygın iş dünyası ödülleri arasında sayılan Stevie Awards kapsamında 2009 yılının ‘En İyi Yeni Ürün’ ve ‘En İyi Kurumsal İmaj Etkinliği’ kategorilerinde ödüle değer bulunmuştur.