Hızlı dolaşım menüsü :

 1. İçeriğe git
 2. Ana menüye git
 3. Arama aracına git
 4. Yardım menüsüne git
 5. Modüllere git
 6. Klavye kısayollarına git

Yardım menüsü :

 1. Sanofi dünya çapında |
   
 2. Bizim web siteleri |
   
 3. Grup Siteleri |
   
 4. Yardım |
 5. Bize ulaşın |
 6. Site haritası
 1. Yazı tipi boyutu

  Yazı tipi boyutunu küçültme Yazıtipi boyutunu arttır  
 
 

Sağlığınız

Bize ulaşın

Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd. Şti.

Büyükdere Cad No:193 K: 4-10
34394 Levent
Istanbul

Web sitesi Sorumlusu: 
Dilara Fırat

Son Güncelleme Tarihi:
16 Ocak 2018

Tel: +90 (212) 339 10 00
Faks: +90 (212) 339 11 99

İçerik :

Sağlığınız

Sanofi, daha sağlıklı ve iyi bir yaşam sağlamak amacıyla, hastalıkların bütün aşamalarına yönelik, yenilikçi teknoloji ürünleriyle, her hastaya gereksinimlerine uygun tedavi alternatifleri sunmayı hedefler.
Sanofi’nin uzman olduğu tedavi alanları şunlardır:

Tromboz, Kardiyovasküler Hastalıklar, Diyabet, Aşılar, Onkoloji, Merkezi Sinir Sistemi Hastalıkları ve İç Hastalıkları.

 

Kardiyovasküler

Kardiyovasküler hastalıklar (kalp-damar hastalıkları), tüm dünyada hastalığa bağlı hasarların ve ölümün başta gelen nedenleri arasında yer alır ve endüstrileşmiş dünyanın önde gelen sağlık sorunlarından biridir. Tüm dünyada yıllık ölümlerin yüzde 29’una, ABD’de yıllık ölümlerin yüzde 40’ına bu hastalıklar yol açmaktadır. Türkiye’de ise koroner kalp hastalığı prevalansı 1990 yılında yüzde 5,4 iken 2000’de yarı yarıya artarak yüzde 8,1'e tırmanmıştır. Son 10 yıllık dönemdeki nedeni bilinen tüm ölümlerden yüzde 42'si koroner kalp hastalığı kökenlidir.
Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde kullanılacak farmasötik ürünler, Sanofi’nin geliştirme çalışmalarının yoğunlaştığı alanlardan biridir. Sanofi, hipertansiyon ve konjestif kalp yetmezliğinin tedavisine, kalp krizi, inme, vasküler veya kardiyovasküler ölümlerin olasılığını azaltmaya yönelik ilaçları Türkiye’de de hekimlerin kullanımına sunmaktadır.

 

Tromboz

Venöz Tromboembolizm (VTE), bir toplardamarın kan pıhtısıyla tıkanması sonucunda oluşur. VTE, derin ven trombozu ve akciğerlerde beslenme bozukluğuna neden olan pulmoner emboli ile kendini gösterir. VTE batı ülkelerinde en sık rastlanan üçüncü kardiyovasküler hastalıktır ve her yıl yaklaşık yüzde0,1 kişide ortaya çıkar. Tromboz tedavi edilmediğinde, beyin kanaması, bacak ülseri, sepsis yani mikropların kanda yayılması, koroner yetmezlik gibi rahatsızlıklara neden olabilmektedir.
Kan inceltici adı da verilen antikoagülan ilaçlar, vücudun doğal sistemleriyle birlikte çalışarak pıhtı oluşumunun önüne geçebilir ve var olan pıhtıların büyümesini önleyebilirler. Sanofi bu alanda etkinliği kanıtlanmış yeni bir sentetik ürün sınıfı geliştirmiştir.

 

Onkoloji

2000 yılında, dünyada 10 milyonun üstünde yeni kanser vakası tespit edilmiş ve 6 milyon kişi kanser yüzünden yaşamını kaybetmiştir. Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanlığı’nın 2004 yılında yaptığı açıklamalara göre Türkiye’de her yıl 100 bin kişi kanserli nüfusa eklenmektedir. Birçok hastanın kayıt altında tutulmadığı da göz önünde bulundurularak, kanser sıklığının yüzde 60 arttığı tahmin edilmektedir. Kanser vakaları bütün dünyada artmaktadır. Ancak, tedavi ürünlerindeki gelişmeler, sağlıklı yaşam tarzlarına yöneliş ve erken teşhis, birçok kanser türünün yol açtığı ölümlerde gerileme sağlayacaktır.
Sanofi, kansere yol açan süreçleri tek tek ya da toplu olarak hedef alan tedavi ürünlerinin geliştirilmesine kendini adamıştır. Özellikle meme kanseri, küçük hücreli olmayan akciğer kanseri, prostat kanseri, mide kanseri, baş ve boyun kanseri ve kolorektal kanser tedavilerinde hekimlerin kullanımına sunulmuş, etkililiği kanıtlanmış ürünleri vardır.

 

Diyabet ve Metabolik Hastalıklar

Diabetes mellitus (şeker hastalığı), kan şekeri olarak adlandırılan glukozun yükseldiği, yaygın görülen bir hastalıktır. Bu hastalık, vücudun şekeri normal yollarla enerjiye dönüştürememesi sebebiyle ortaya çıkar. Nedeni vücutta ya yeterli miktarda insülin üretilememesi ya da üretilen insüline karşı vücudun direnç göstermesidir.

 

Merkezi Sinir Sistemi

Bugün dünyada 18 milyon dolayında Alzheimer, 2,5 milyon kadar multipl skleroz hastası bulunduğu tahmin edilmektedir. Şizofreni hastalığının dünya nüfusunun yüzde 1’inde görüldüğü bilinmektedir. Aniden başlayan ve tekrarlayan nöbetlerle kendini gösteren epilepsi özellikle on yaşın altındaki çocuklar ve 60 yaş üstü kişileri tehdit etmektedir. Öte yandan aşırı olumsuz duygularla, aşırı sevinç ve keyif arasında iniş çıkışlara yol açan bipolar bozukluk her 100 erişkinden birini etkilemektedir.
Son yirmi yılda, nöroloji ve psikiyatri alanında, yüzyıl boyunca bulunanlardan daha fazla ilaç geliştirilmiştir. Merkezi sinir sistemiyle ilgili bilgilerimizdeki gelişmelerle, bugüne kadar tatmin edici bir tedavi verilemeyen birçok hastalık için umut verici ufuklar açılmıştır.
Sanofi, merkezi sinir sistemi ve ruh sağlığı ile ilgili olarak epilepsi, bipolar bozukluk ve şizofreni alanlarında da, etkinliği kanıtlanmış geniş bir ürün yelpazesini, hekimlerin kullanımına sunmaktadır.

 

İç Hastalıkları

İç Hastalıkları, vücudun iç organlarını etkileyen tüm hastalıkların teşhis ve tedavisini kapsar. Bu hastalıklar hem insan sağlığı üzerindeki etkileri ve getirdikleri riskler, hem de sağlık harcamaları, üretim kaybı ve bakım harcamaları içinde aldıkları büyük pay ile sağlık ortamının en önemli konuları arasında yer almayı sürdürmektedir. Bunlardan sadece osteoporoz Avrupa, Amerika ve Japonya’da 75 milyondan fazla insanı etkilemektedir. Dünya üzerindeki kadınların yüzde 40’ı bu riskle yaşamaktadır.
Sanofi’nin yeni ilaçlar geliştirme konusundaki başarısı, osteoartrit ve romatoid artrit, prostat hastalıkları, ağrılar, osteoporoz, enfeksiyonlar, alerji ve diğer birçok önemli alanda da, hastaların ve sağlık profesyonellerinin bugünkü ve yarınki ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır.

Sanofi Tüketici Sağlığı

Aşılar

sanofi pasteur logosu

Sanofi Pasteur, grip, menenjit/pnömokok, çocuk felci, boğmaca, Hib, seyahat aşıları ve endemik aşılar ve diğer aşılarla, beşeri aşı üretiminde ve pazarlamasında bir dünya lideridir. Sanofi Grubu'nun aşı bölümü sanofi pasteur ile ilgili daha fazla bilgi için:

Modüllere :