Hızlı dolaşım menüsü :

 1. İçeriğe git
 2. Ana menüye git
 3. Arama aracına git
 4. Yardım menüsüne git
 5. Modüllere git
 6. Klavye kısayollarına git

Yardım menüsü :

 1. Sanofi dünya çapında |
   
 2. Bizim web siteleri |
   
 3. Grup Siteleri |
   
 4. Yardım |
 5. Bize ulaşın |
 6. Site haritası
 1. Yazı tipi boyutu

  Yazı tipi boyutunu küçültme Yazıtipi boyutunu arttır  
 
 

Ar-Ge

Bize ulaşın

Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd. Şti.

Büyükdere Cad No:193 K: 4-10
34394 Levent
Istanbul

Web sitesi Sorumlusu: 
Dilara Fırat

Son Güncelleme Tarihi:
16 Ocak 2018

Tel: +90 (212) 339 10 00
Faks: +90 (212) 339 11 99

İçerik :

Klinik araştırmalarda lider: Sanofi

Klinik Araştırma Ünitesi, Klinik ve Medikal Operasyonlar ekiplerinin oluşturduğu 40 kişilik uzman klinik araştırma kadrosu ile Sanofi Türkiye’de klinik araştırma alandaki ilkleri gerçekleştirerek Amerika ve Avrupa’nın araştırma alanında önde gelen ülkeleriyle yarışır durumda. Dünyada süren tüm klinik araştırmaların kayıt edildiği uluslararası referans veri tabanına göre (www.clinicaltrials.gov) Sanofi, Türkiye’de en fazla klinik araştırmayı yürüten araştırmacı ilaç firmaları arasındadır. Bunun yanında destekleyicisi olduğumuz erken faz araştırmaların sayısı her geçen gün artırmaktadır.

Sanofi’nin ar-ge portföyü, özellikle Grubun uzmanı olduğu Tromboz, Kardiyometabolizma, Aşılar, Onkoloji, Merkezi Sinir Sistemi ve İç Hastalıkları tedavi alanlarında odaklanmaktadır. Ayrıca Sanofi, biyoteknolojiler, genomik ve proteomik gibi geleceğin umut vaat eden alanlarında şimdiden çalışmalar başlatmış bulunmaktadır.

Sanofi Grubu’nun önümüzdeki yıllar içinde bu ürünler ile yapılacak olan ar-ge çalışmalarının bazılarını Türkiye’deki merkezlerde yapma planı bulunmaktadır.

Uzman kadrosu Türkiye’yi dünya liderleri arasına soktu

Sanofi’nin faaliyet gösterdiği 100 ülke içinden sadece 28’sinde yer alan yeni ürün geliştirme birimi, Klinik Araştırma Ünitesi (CRU), 2005 yılı itibariyle Türkiye’de de yapılandırılmıştır. Ruhsatlandırılmadan önceki Faz I, Faz II ve Faz III çalışmalarının yürütülmesinden sorumlu olan CRU, Sanofi’nin Türkiye’ye inancının bir başka göstergesidir.

Türkiye’deki Klinik Araştırma ekibi ve değerli araştırıcıların klinik araştırmalar alanındaki istekliliği ve Faz II, Faz III ve Faz IV projelerinde gösterdikleri başarılar sonucunda, Sanofi ilk Faz I araştırmayı Eylül 2008’de başarıyla tamamladı. Bugüne kadar, Sanofi Grubu bünyesinde Faz I çalışma sadece ABD, İtalya, İspanya, İsviçre, Hollanda, Fransa ve Belçika’da yapılırken Türkiye, bu ülkelerden sonra Faz I çalışmaları gerçekleştiren sekizinci ülke olmuştur. Sanofi Grubu’nun geliştirmekte olduğu, merkezi sinir sistemi alanındaki yeni bir ürün için planlanan Faz I çalışma; Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmokinetik Uygulama Merkezi’nde (ARGEFAR) başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Klinik verileriyle bilim dünyasına hizmet ediyor

Klinik Operasyonlar birimi ise pazarlama sonrası araştırmaları  (ruhsatlandırmadan sonraki Faz III, Faz IV araştırmalar ile epidemiyolojik ve gözlemsel çalışmalar) takip etmektedir. Klinik araştırmaların yanı sıra Türkiye’ye ait hastalık ve tedavi pratiği bilgileri kayıt altına alınarak hekimlerin ve sağlık otoritelerinin hizmetine sunulmaktadır. 2009 yılında gerçekleştirilen 20 epidemiyolojik kayıt çalışması ile 1000 merkezde 20.000’den fazla hastanın verileri titizlikle derlenmiştir. Medikal Departmanın kendi entelektüel kapasitesiyle yarattığı projelerde üretilen verileri, bilimsel yayınlar aracılığıyla tüm dünyaya sunmanın yanı sıra, Klinik Operasyonlar birimi ile global çalışmalarda uluslararası yayınlara yüksek kalitede veri sağlamaktadır.

Tüm bu başarı ve girişimleriyle Sanofi Türkiye’nin klinik araştırmalar alanında ilerlemesine destek olmaktadır. Türkiye’nin lider firması olarak Sanofi, bu doğrultuda klinik araştırmaların daha da ileriye gitmesi için yatırımlarını ve çalışmalarını artırarak sürdürmektedir.

Modüllere :

Kurumsal Bilgi

Kurumsal Bilgi

Sanofi Grubu ile ilgili daha fazla bilgi için.